חדשות ועדכונים

כל החדשות ›
 • אין מגבלה לאהבה

  אנו מתרגשים לשתף את הכתבה בה לקחה חלק מנכלית ענבר שושי מרגולין, אורית מתן, מנטורית בענבר, מריאן השדכנית שלנו וכמובן מאור ולילך החוגגים שנה...

 • כנס ענבר 2016- קטעי וידאו

  גם אם פספסתם- עכשיו יש לכם הזדמנות! העלנו לאתר סרטונים מן הכנס שערכנו בנושא :"הנגשת זוגיות לאנשים עם מוגבלויות", מהרו להיכנס!

 • חדש באתר- מידע על אתרי היכרויות

  חדש באתר- מידע על אתרי היכרויות

  חדש באתר! מידע על אתרי הכרויות בהם תוכלו לגלוש.. אספנו את המידע לשימושכם!!

 • קבוצת הזוגות של עינבר

  קבוצת הזוגות של עינבר

  המפגש הבא לזוגות נשואים יום שלישי, ט''ז בתשרי התשע"ז (18.10.16). בביתם של ליה ונתנאל גולן ברמת גן

 • "הרווקים השקופים" - כתבה בעיתון שביעי

  "הרווקים השקופים" - כתבה בעיתון שביעי

  בגיליון פרשת שלח של העיתון "שביעי" התפרסמה כתבה על עינבר. הכנסו לעמוד "כתבו עלינו" וקראו.

 • מזל טוב לאביתר ואורנה - עכשיו החתונה!

  מזל טוב לאביתר ואורנה - עכשיו החתונה!

  נציגות נכבדה של עינבר חגגה יחד עם אביתר ואורנה המקסימים את נישואיהם ביום רביעי (ט' סיוון 27.5). אביתר ואורנה הכירו בשבת עינבר בתחילת השנה....

 • מזל טוב לאמתי ואלה!

  מזל טוב לאמתי ואלה!

  מזל טוב - עוד זוג מאורס! אמתי מנצבך ואלה ברגמן התארסו. יישר כח לערן כהאן המנדב המסור של עינבר על השידוך!

 • מזל טוב לדוד ונטלי!

  מזל טוב לדוד ונטלי!

  מזל טוב - זוג נוסף של עינבר! דוד פייגלין ונטלי דדון התארסו. דוד ונטלי הכירו במפגש בגולה בסוף הקיץ ומאז האהבה ביניהם פרחה.

 • ראיון עם ליה ונתנאל

  ראיון עם ליה ונתנאל

  קראו את הראיון החדש עם ליה ונתנאל, הזוג הטרי של עינבר - "לא לאבד את האמונה!"

 • מזל טוב לליה ונתנאל!

  מזל טוב לליה ונתנאל!

  ביום חמישי טז אלול, 11.9 ליווינו את ליה ונתנאל לחופה בחתונה מרגשת ומרוממת. מזל טוב!

צרו קשר

שם מלא
טלפון
דוא"ל
תוכן

נתנאל וליה גולן

נתנאל וליה הם חברים ותיקים בעינבר. המפגש הראשון של עינבר התקיים בביתה של ליה. הם יצאו כבר לפני מספר שנים, אבל נפרדו לאחר מספר פגישות. אבל ההצעות העקשניות המשיכו לבוא - נתנאל הוצע לליה וליה לנתנאל שוב ושוב, והם סירבו. בשנת תשע"ד השתתפו נתנאל וליה בקורס "זוגיות וקשרים של שיתוף" של עינבר, ושם הקשר התחדש והתחזק עד לחתונה. את שער ההזמנה המשעשע אתם יכולים לראות בראש העמוד. 

החתונה המרגשת התקיימה בטז אלול תשע"ד, 11.9.14. כתבה לקראת החתונה התפרסמה בעיתון "ישראל היום" (ראה משמאל, ניתן להורידה כאן). 

מזל טוב!

כשלושה שבועות לאחר החתונה, ערכנו ראיון עם הזוג הצעיר. קראו את המסר של אלה שכבר הצליחו!

"לא לאבד את האמונה... תנו צ'אנס!" - ראיון עם ליה ונתנאל גולן

 

איך הכרתם?

ליה: באחד המפגשים הראשונים של עינבר, לפני יותר מחמש שנים, ראיתי אותו והוא מצא חן בעיני. יצאנו 3 פעמים ואז זה נגמר כי נתנאל לא רצה בחורה עם עוזרת צמודה. מאז הציעו לי אותו הרבה פעמים, ובכל פעם סירבתי כי כבר יצאנו, אבל זה המשיך לחזור מכל מיני כיוונים. בני (=ד"ר בני הוזמי, מנחה הקורס "זוגיות וקשרים של שיתוף) הציע שוב בקורס, אבל נתנאל שוב לא רצה. אבל זה בכל זאת החזיר אותי למחשבות שזה לא יכול להיות סתם. אחרי כמה התלבטויות התקשרתי לנתנאל ואמרתי לו - אולי ננסה שוב? הרי זה בא מכל מיני זוויות! הוא עדיין לא כל כך רצה בגלל הפיליפינית, אבל הסכים לנסות 5 פגישות.

נתנאל: את מציגה את זה רע מאד... אני אסביר את זה מהצד שלי - גם אצל הנכים יש סלקציה, ומבחינתי אז לחשוב על מישהי פחות עצמאית ממני, עם מטפלת, היה נראה לי משהו שלא בא בחשבון. אני אדם עצמאי, אוהב לצאת, אוהב חופש. לא יכולתי לחשוב על קשר עם מישהי שהיא "נכה קשה" יחסית אליי.

ליה: היום גם אני הרבה יותר עצמאית בזכותו - הוא מאד מדרבן אותי לזה.

נתנאל: יצאנו לשלוש פגישות, ומהתחלה היה ברור לי שאני לא מעוניין. אבל גם לאחר מכן שוב ושוב אמרו לי "ליה", "ליה" - כל הזמן הציעו לי אותה. כשהתחיל הקורס עם בני אני הגעתי אחרי פרידה של קשר ארוך. הייתי שבור. בכלל לא היה לי חשק להכרות - אמרתי שאני רק אבוא ללמוד בקורס.

ליה: אני דווקא באתי לקורס בדיוק להיפך - חשבתי: מה כבר הקורס יכול ללמד אותי ולחדש לי? המטרה היתה אולי להכיר מישהו דרך הקורס.

נתנאל: אחרי כמה פגישות בקורס פתאום ראיתי שם את ליה, וחשבתי "מהשמיים מסדרים לנו שנהיה פה ביחד". אבל באופן כללי עדיין לא כל כך רציתי קשר עם אף אחת. 

ליה: אני כל הזמן ניסיתי לרמוז לו רמיזות...

נתנאל: לאט לאט התחלנו לדבר ולדבר. באיזשהו שלב גם התחלתי לשבת לידה במפגשים של הקורס. בני גם התקשר אליי ודבר אתי על ליה. ככה העסק התחיל להתחמם, עד שיום אחד הגב' גולן (=ליה) התקשרה אליי והציעה שננסה שוב. אמרתי שהפעם אני לא אעשה את הטעות שעשיתי לפני 5 שנים כשפסלתי את זה על רמת הנכות, ואני אתן לזה צ'אנס. את זה למדתי בעינבר - לא לשפוט רק על פי רושם ראשוני.

 

מה הקורס נתן לכם?

נתנאל: הקורס נתן לי כלים. הרגשתי שהוא מדבר ממש עליי בלי להזכיר אותי באופן אישי. זה הביא אותי להסתכל על ליה אחרת. הבנתי שגם אני מוגבל, ואין מקום לפסול את ליה רק כי יש לה מוגבלות שונה משלי.

ליה: גם אני הרגשתי שהקורס מדבר אליי. אמרתי לנתנאל שהוא צריך להסתכל עליי בתור תמונה - הכסא גלגלים הוא המסגרת, והשאלה היא מה יש בתוכו. אפשר לראות בזה משהו שכביכול התפקשש לקב"ה בבריאה, אבל אני רואה בזה ברכה - הקב"ה הציב בפניי בחיים שלי אתגר מיוחד שמתאים לי, והמשימה שלי היא להתמודד עם האתגר הזה בדרך הטובה ביותר.

 

איזה מסר יש לכם לאנשים אחרים שמגיעים לעינבר?

ליה: לא לאבד את התקווה והאמונה. האמונה שלי היא מה שהחזיק אותי - להאמין שעם המגבלה מה שצריך להיות שלך יגיע בסוף, ואם זה לא שלך זה לא שלך. אם מסתכלים על זה ככה לא מתייאשים. הבחירה בידיים שלנו - אנחנו צריכים לעשות את כל ההשתדלות מצדנו לא להיות מבודדים, אבל התוצאות של זה מכוונות מלמעלה. צריך לקחת את ההזדמנויות שעינבר נותנת בשתי ידיים, ולמצות אותן.

נתנאל: בעיקר את הקורס - הקורס פתח לי דברים שלא האמנתי שאקבל אותם. הייתי מאד אנטי בהתחלה - לא חשבתי שהקורס ייתן לי הרבה, אבל הייתי מוכן לתת את הצ'אנס, ולאט לאט ראיתי מה אני יכול לקבל.

ליה: כתבתי לנתנאל בהתחלת הקשר: "תן צ'אנס לצ'אנס", נתנו צ'אנס לקורס וצ'אנס לקשר בינינו!

 

מה אתם יכולים לספר על הקשר ביניכם?

ליה: אני לומדת מנתנאל הרבה דברים חדשים - לא להרים ידיים מהר, לנסות דברים שלא העזתי קודם. לפני כן לא העזתי לנסוע באוטובוס. תמיד סמכתי על זה שההורים ייקחו אותי ויסיעו אותי לאיפה שאני צריכה להגיע. היום אני נשואה ואני מבינה שאני צריכה להסתדר לבד להיות עצמאית - בזכות הדרבון של נתנאל אני נוסעת באוטובוסים. אותו דבר לגבי בישול - אני לוקחת היום את האחריות על זה, עם העזרה שיש לי בבית.

נתנאל: גם אני לומד ממנה - התחלתי ללכת עם כיפה בזכות ליה, כי זה חשוב לה. אני לומד ממנה הלכות חדשות שלא הכרתי, היא מחזקת אותי. זה כיף להיות עם מישהי שבדברים מסוימים יודעת יותר ממני ואני יכול ללמוד ממנה.